www.martet.com.pl

 

2.      Cel  jest prosty: Pompa powinna pracować jak najdłużej zachowując przy tym bardzo wysokie parametry eksploatacyjne.  Aby ten cel uzyskać  Denison zaangażował  poważne środki na badanie i rozwój.  Pompa Dennisona to nie tylko przemyślana znakomita konstrukcja ale także zastosowanie bardzo zaawansowanych metod obróbki powierzchniowej  i cieplnej najwyższa dokładność i jakość wykonania oraz zastosowanie najlepszych materiałów. Rozwijając konstrukcję pomp łopatkowych Denison opracował wiele nowatorskich często opatentowanych rozwiązań. Te rozwiązania stanowią  dorobek firmy i jej własność i dają firmie Parker której częścią jest Denison pozycję światowego lidera w produkcji pomp łopatkowych. Nie są one udostępniane innym producentom w żadnej formie także licencji.

4.      Obróbka kształtu.  Aby osiągnąć najwyższe parametry robocze konieczne jest wykonywanie elementów pompy w bardzo zaniżonych tolerancjach. Często stosuje się pole tolerancji określone nie setnych a w tysięcznych częściach milimetra. Przy tak zawężonych tolerancjach powtarzalność  uzyskiwanych wymiarów przy obróbce ubytkowej ma pierwszoplanowe znaczenie. Tak postawione zadanie wymaga zastosowania najwyższej klasy centrów obróbkowych o bardzo dużej sztywności. Znajdziemy wśród nich urządzenia zaprojektowane specjalnie dla potrzeb Denisona.  Także stosowany  sprzęt do pomiarów warsztatowych w tym maszyna pomiarowa jest najwyższej klasy.

5.      Obróbka powierzchniowa i cieplna. Stosowane są najnowsze rozwiązania technologiczne z zakresu obróbki powierzchniowej włącznie z tworzeniem powierzchni samosmarujących.

6.      Procesy obróbki powierzchniowej składają się z kilkunastu operacji.

7.      Pierścień krzywkowy.  Kształt powierzchni roboczej czyli wewnętrznej bieżni pierścienia jest bardzo skomplikowaną krzywa możliwą do osiągnięcia tylko na specjalistycznej indywidualnie zaprojektowanej obrabiarce.  Zachowanie tego kształtu ma decydujący wpływ na podstawowe parametry i żywotność pompy.

Można wyprodukować pompę która będzie wyglądała jak Denison. Będzie ona miała identyczne co pompa Denison wymiary przyłączeniowe. Nie da się jednak wyprodukować pompy odpowiadającej parametrami pompie Denison nie znając know- how Denison.

 

www.martet.com.pl