www.martet.com.pl
 

DENISON rozpoczął swoją działalność na rynku hydrauliki siłowej we wczesnych latach trzydziestych, stając się jednym z jego pionierów. W ciągu swojej działalności firma nosiła nazwy: Denison HydrOilics, ABEX Denison, Hagglunds Denison. W 1993 roku po zmianach własnościowych wróciła do nazwy pierwotnej - Denison Hydraulics. Od 2004 roku DENISON HYDRAULICS jest częścią firmy PARKER HANNIFIN Corporation.

Pompy łopatkowe produkowane są przez:

Parker Hannifin France SAS
Denison Vane Pump Division

Produkty DENISON wykonane są w oparciu o najnowsze osiągnięcia w zakresie konstrukcji i technologii. Firma posiada przyznane około 600 patentów. Dzięki pracy działu badawczo-rozwojowego aktualnie produkowane przez firmę wyroby cechuje niezawodność, niski poziom hałasu oraz bardzo wysokie parametry eksploatacyjne nieosiągalne przez innych producentów podobnych urządzeń.

Produkty firmy DENISON spełniają najwyższe wymagania stawiane przez marynarkę wojenną i przemysł zbrojeniowy. Ponadto ważnymi klientami firmy są: przemysł maszynowy, przemysł wydobywczy, producenci pojazdów roboczych i kolejnictwo.

Pierwsze generacje pomp łopatkowych zostały wprowadzone na rynek w latach 50-tych XX wieku. Lata 60-te i 70-te to druga i trzecia generacja pomp. W latach osiemdziesiątych wprowadzono generację piąta i szósta. Powstały pompy zrównoważone hydrostatycznie. W połowie lat 90 tych wprowadzono na rynek pierwsze pompy siódmej generacji mogące pracować z ciśnieniem maksymalnym powyżej 300 barów.

 

www.martet.com.pl